Trápí vás suché vlasy? Dopřejte jim hydrataci

S příchodem letních dnů a zásadních změn počasí je velmi důležité věnovat péči pokožce hlavy a vlasům. To, co vlasy potřebovaly v zimě, se liší od toho, co potřebují v létě. A proto je nesmírně důležité, změnit každodenní rutinu v péči o ně, protože některé z nás začnou trápit suché vlasy, které budou potřebovat nutnou hydrataci, aby se dostaly zpět do špičkového stavu.

Potřebují suché vlasy vodu?

Něco mezi sluncem, mořem a pískem… Jednoduše řešeno, voda je klíčovou složkou pro vlasy a pokud je jí nedostatek, vlasy nejsou schopny zadržovat vlhkost, která podporuje růst a předchází lámání. Takže zatímco dehydratované vlasy potřebují vodu, suché vlasy pak potřebují olej.

Co může způsobovat suché vlasy?

Suché vlasy v létě mohou být způsobeny nadměrným vystavováním slunci, kontaktem s chlorovanou i slanou vodou, nedostatečnou vlasovou výživou, častým mytím vlasů i tepelnými úpravami a používáním nevhodných stylingových produktů i pomůcek, které odstraňují přírodní vlasové oleje.

Vlasy ovlivněné těmito faktory neabsorbují dostatečnou vlhkost, aby si udržely svůj přirozený lesk a strukturu, takže mohou vypadat nevýrazně i velmi slabé, a to může vést k dalším problémům, jako je lámání, roztřepené konečky, vypadávání vlasů a ztrátě barvy. Ne všem ovlivňujícím faktorům se v létě dá vyvarovat a stejně tak lze suchým vlasům i předcházet správnou péčí a výživou.

Péče o suché a poškozené vlasy v létě

Efektivní způsob hydratace vlasů v létě je jejich hloubkové ošetření pomocí vyživujících masek, balzámů a kúr. A ať už zvolíte přírodní suroviny, které zrovna najdete ve vaší kuchyni od avokáda, olivového oleje, medu, bílého jogurtu či vajec, nebo sáhnete po profesionální vlasové kosmetice, máme pro vás pár tipů z našeho e-shopu či kamenné prodejny.

Jak napravit suché a poškozené vlasy?

Dopřejte jim vyživující péči alespoň jedenkrát týdně s našimi nejlepšími zvlhčovači z řady Eslabondexx Restructuring, které oživí jejich přirozenou krásu. Šampón na vlasy, maska a vyživující olej díky vysokému podílu vitamínů E, D2, hořčíku, vápníku, zinku a másla Bacuri, pomáhají zvyšovat buněčnou strukturu vlasu, navracejí energii, vitalitu i pružnost a zabraňují tvorbě roztřepených konečků u suchých a lámavých vlasů.

Řada šampónů a kondicionéru od Sibel Care je vyživující řada vlasové kosmetiky, obohacena o makadamový a arganový olej, vitamin E a B5, které hloubkově hydratují, jemně čistí, usnadňují rozčesávání, dodávají lesk a jsou vhodné i pro barvené vlasy.

Arganový olej od značky Nouvelle přezdívaný jako “tekuté zlato” proniká hluboko do vlasů, navrací jim přirozenou vitalitu a lesk od kořínků až po konečky. Zároveň vlasy chrání proti poškození vysokými teplotami. Lze ho používat pravidelně a dlouhodobě.

Závěrem pár extra tipů do horkých letních dnů!

1.TIP Noste klobouk či jinou pokrývku hlavy v odpoledních hodinách, kdy jsou letní teploty nejvyšší.

2.TIP Nechte si zastřihnout konečky vlasů, osvěžíte tím celý styl.

3.TIP Vlasy si myjte vlažnou nebo studenou vodou, a to i před koupáním v bazénu.

4.TIP Doplňujte tekutiny, jelikož hydratované tělo znamená zdravou pleť, pokožku hlavy i vaše vlasy.

Krásné léto vám přeje Puls.cz!