Není kartáč jako kartáč: Který je vhodný pro váš typ vlasů?

Klíč ke krásným a zdravým vlasům nespočívá pouze v jejich úpravě a správně zvolené vlasové kosmetice, ale věřte tomu nebo ne, i výběr dokonalého kartáče či hřebenu dokáže udělat s vlasy doslova zázraky. Který je ale vhodný pro váš typ vlasů? Najděte si ideální shodu s naším malým průvodcem…

Jak vybrat správný kartáč na vaše vlasy?

Hřebeny i kartáče patří mezi každodenní pomůcky na česání, které doplňují fény, kulmy, žehličky na vlasy, a dokonce nám jsou k dispozici i při aplikaci různých vlasových produktů. Rozdíl mezi kartáčem na vlasy a hřebenem poznáte určitě na první pohled, ale přestože je jich na trhu nepřeberné množství, každý slouží k jiné potřebě a pro jiný typ vlasů. Který bude správný právě pro vaše vlasy?

Jaký máte typ vlasů?

Kromě standardních kategorií, jako jsou rovné, vlnité, kudrnaté, existuje několik dalších faktorů, které je třeba vzít v úvahu při určování skutečného typu vlasů. Ty všechny pak hrají velkou roli v účinnosti nejen zvolené vlasové kosmetice, ale i v každodenní rutině kadeřnických potřeb pro péči o vlasy. Myslíte si, že znáte svůj typ vlasů?

 

Kudrnaté vlasy: Hřeben s širokými zuby a většími mezerami

Husté kudrnaté vlasy mají tendenci se snadno zacuchávat a jejich rozčesávaní by tedy mělo být důkladnější a hlavně šetrné, aby nedocházelo k polámání kadeří. Dobrou volbou na takové vlasy budou „řídké“ hřebeny jako typ Magic Star od Herkules, které jsou zároveň odolné i pružné.

Náš tip: Hřeben na vlasy Sinelco Herkules Magic Star 5660, Hřeben na vlasy Sinelco Herkules 1975, Hřeben na vlasy Sinelco Herkules 13620

 

Vlnité vlasy: Kulatý kartáč s přírodními nebo kombinovanými štětinami

Existuje spousta kulatých kartáčů kompatibilních s vlnitými vlasy, které jsou šetrné k povrchu vlasu, ale především je nutné říct, že čím delší vlasy máte, tím větší průměr kartáče se bude hodit. Kulaté kartáče jsou všeobecně ideální volbou pro tvarování při foukání, k vyhlazení, k tvorbě vln i pro zvýšení objemu vlasů.

Náš tip: Kartáč na vlasy Sinelco Classic 30, Kartáč na vlasy Sinelco Decopro, Kartáč na vlasy Sinelco Classic 58

 

Afro vlasy: Kartáč s kuželovými zuby

Pokud vás příroda obdařila hustým afrem, které je běžným kartáčem či hřebenem téměř nerozčesatelné, sáhněte po kartáči s širokými kuželovými zuby, které napodobují prsty, aby po vlasech spíše klouzaly, nevytrhávaly je a také nenarušily kudrliny.

Náš tip: Hřeben na vlasy Sinelco Afro

 

Dlouhé hladké a prodloužené vlasy: Plochý kartáč neboli „pádlo“

Nylonové štětiny, přírodní štětiny, měděné štětiny, nebo dokonce kombinace štětin na těchto plochých kartáčích a pneumatickém polštářku zaručí vlasům dokonalé rozčesání po celé jejich délce, masáž pokožky hlavy a vynikající lesk. Jemné dlouhé vlasy jsou zároveň náchylné k poletování, vsaďte proto na kartáče z takových materiálů, které eliminují jejich elektrizování, a tím jsou např. dřevěné se 100 % přírodními štětinami.

Náš tip: Kartáč na vlasy Sinelco DECOPAD S, Oválný kartáč na vlasy Sinelco Copro, Kartáč na vlasy Sinelco Paddle

 

Krátké vlasy: Kartáč Tangle Teezer

Jste majitelkou krátkého mikáda nebo ještě kratšího střihu „na kluka“? Na rychlé rozčesávání krátkých vlasů, ať už v libovolné délce, zvolte profesionální plastový kartáč Tangle Teezer, jehož flexibilní štětiny jsou navrženy tak, aby se ohýbaly nad zacuchaným místem a vlasy při česání nepoškozovaly. Navíc vlasy zanechává jemné, lesklé a hladké.

Náš tip: Kartáč na vlasy Tangle Teezer Gold, Kartáč na vlasy Tangle Teezer Wet Detangler Black, Kartáč na vlasy Tangle Teezer Detangling Elite Black

 

Namáhané vlasy tepelnou úpravou: Kulatý kartáč s děrovaným tělem

Kartáče s děrovaným tělem a nylonovými štětinami vám nabídnou tu nejlepší ochranu před častými tepelnými úpravami. Velké otvory zajišťují plynulý průtok horkého vzduchu při fénování a tím kratší dobu schnutí. Většina profesionálních kvalitních kartáčů dnes obsahuje i turmalín s ionizačními vlastnostmi, které zabraňují statické elektřině a třepení vlasů.

Náš tip: Kartáč na vlasy Sinelco Azurose, Kartáč na vlasy Sinelco Allure, Sada kartáčů na vlasy Sinelco Multipro Kit

 

Vlasy bez objemu: Tupírovací hřeben

Pomocník, který dodá vašim jemným vlasům snadno a rychle objem, je tupírovací hřebínek. Na našem e-shopu můžete vybírat z materiálů přírodního tvrdého kaučuku nebo dřevěné s pravými kančími štětinami pro snadné tupírování bez poškození vlasu, pro dokonalý styling vyčesaných drdolů i pro bohatý objem.

Náš tip: Hřeben na vlasy Sinelco Herkules 6450, Kartáč na vlasy Sinelco Classic 50, Hřeben na vlasy Sinelco Delrin

 

Husté vlasy: Hřeben s úzce rozmístěnými zuby

Pokud máte opravdu hustou kštici, ideální volbou pro rozčesávání, styling i finální úpravu bude pevný hřeben s jemnými zuby, který vaše těžké vlasy dokáže maximálně zkrotit a snadno rozčesat. Zároveň by takový hřeben měl být pružný s antistatickými účinky.

Náš tip: Hřeben na vlasy Sinelco Herkules 600.8, Hřeben na vlasy Sinelco Herkules 696, Hřeben na vlasy Sinelco Alu

 

Všechny tipy vlasů: Kartáč D-Méli-Mélo

Rozčesávací kartáče D-Méli-Mélo jsou velmi populární, protože jsou skutečně účinné na všechny typy vlasů. Mohou být použity na suché i vlhké vlasy a zároveň pro aplikaci různých typů vlasové kosmetiky. Jejich flexibilní jemné štětiny ve 3 různých délkách příjemně rozčesávají vlasy bez tahání a zároveň masírují pokožku. A pro své inovativní motivy si ho zamilují i děti.

Náš tip: Kartáč na vlasy D-Méli-Mélo Silver, Kartáč na vlasy D-Méli-Mélo Purple, Kartáč na vlasy Dtangler Sovičky

Učesaná tečka na závěr! Doporučujeme pravidelně odstraňovat nečistoty a usazeniny vlasů z vašich kartáčů a hřebenů, je to nejen hygienické, ale prodlužujete tím i životnost vašeho náčiní.

Váš Puls.cz