Hledáte způsoby, jak si sama doma vytvořit ležérní vlny?

Jste majitelkou jemných rovných vlasů a občas do nich sníte vnést trochu života či změny? Přinášíme vám tipy na ležérní vlny, které zvládnete i v pohodlí svého domova.

Jak na lokny bez kulmy?

Vlnité vlasy jsou uvolněným stylem, kterého hravě dosáhnou i majitelky s rovnými vlasy. Snadný způsob bez použití tepelných kadeřnických přístrojů je si vlasy zaplést do copů, drdolů či použít natáčky. Pro uvolněnější vlny postačí zaplést jen jeden cop, pro docílení vícero prstýnků rozdělte vlasy na minimálně čtyři části a každou z nich zapleťte. Vlasy můžete zaplétat i čerstvě umyté, lehce prosušené a po zapletení použít fén k úplnému prosušení.

Jak vytvořit zvlněné mikádo?

Pro majitelky kratších vlasů a populárních trendy mikád doporučujeme povolat na pomoc kulmu se speciálním povrchem. S trochou zručnosti a s použitím přípravků na ochranu vlasů vytvoříte fantastické vlny, vlnky nebo kudrlinky, jaké si jen budete přát.

Vlasy rozdělte na tři části a každou z nich poté natáčejte po pramenech od jejich prostřední části. Docílíte tak ležérně moderních vln, a ne titěrných prstýnků. Dejte si pozor na délku působení tepla, ať své vlasy zbytečně neoslabujete. Zvlněné kadeře nechte vystydnout a poté jen v předklonu jemně pročešte prsty nebo hřebenem s širokými zuby. Nakonec své vlnité mikádo zpevněte lakem na vlasy.

Vlny i na jemných vlasech?

Vytváření oslnivých vln na jemných vlasech začíná produktem. U jemných vlasů je důležité strategicky rozmístit produkt a použít polovinu toho, co byste použili normálně, aby nedošlo k jejich zbytečnému zatížení. Začněte s vlhkými, pouze ručníkem vysušenými vlasy a od kořínků ke konečkům volně nastříkejte vhodný stylingový tužící přípravek, se kterým dodáte jemným vlasům objem. Z našeho e-shopu puls.cz doporučujeme i hydratační vlasové mléko Eslabondexx s okamžitým výživným účinkem. Přizvat můžete i přípravek s obsahem mořské soli nebo texturizační krém, který malým množstvím naneste pouze do středu vlasů a ty vyčesejte.

Poté zapněte kulmu nebo žehličku na vlasy na požadovanou teplotu (150° – 200°) a můžete začít. S jejich pomocí je vytvoření stylových vln jednoduché a vy tak své kadeře vystřelíte na výsluní. Sponkou oddělte část vlasů a sepněte je nahoře. Jednotlivé prameny natáčejte směrem od hlavy ke konečkům, aby vlny měly větší objem. Takto pokračujte pramen po prameni až docílíte kýženého výsledku po celé hlavě. Natočené prameny jen minimálně pročešte prsty, tím je trochu načechráte. Ve finále je zafixujte silně tužícím lakem na vlasy, aby vlny vydržely co nejdéle.

Jak na vlny s difuzérem?

Pokud máte přirozeně vlnité či kudrnaté vlasy, je užitečné mít difuzér vždy po ruce pro zvýšení objemu kadeří. Použijte přípravek na podporu vln, například pěnové tužidlo, nasaďte difuzér na fén a nakloňte jej kolmo ke konečkům vlasů. Poté krouživými pohyby zvedejte fén směrem nahoru. Pokud chcete zvýšit objem účesu od kořínku vlasů, přidržte fén u hlavy a pomalými krouživými pohyby vysoušejte vlasy v předklonu. Fén mějte vždy nastavený na nízký nebo střední výkon, protože příliš vysoká teplota může vlny zničit. Vlasy by měly být suché jen asi ze 75 %. Pokud je poté necháte přirozeně proschnout, kadeře budou vypadat mnohem výrazněji. Na závěr použijte sérum nebo vlasový olej pro přirozený lesk i výživu.