Barvy na vlasy pro domácí i profi barvení vlasů!

Vytváření osobitého stylu začíná známou teorií kombinování barev. Kýženého výsledku dosáhnete mnohem snáz, pokud se řídíte barevnou paletou, do které vás na blogu PULS zasvětíme, ať už hledáte barvy na vlasy pro domácí nebo profi barvení.

Barva, která ovládne rok 2023

Končící rok předznamenává zároveň nové začátky a stejně je tomu i u trendů. Americký Institut Pantone Color pravidelně vyhlašuje barvu pro následující rok, která opanuje přehlídková mola i kadeřnické salony. Letošní Veri Peri vystřídá energií a elánem pulzující Viva Magenta! Odstín barvy pro rok 2023 má své kořeny v přírodě, je odvážná a pulzující a svou podstatou podporuje radost a optimismus.

Jak zjistím, které barvy mi sluší?

Pojďme zjistit, jak jste na tom právě vy! Každý z nás může mít v závislosti na barvě pleti, očí nebo vlasů buď studený, nebo teplý podtón. Velmi jednoduchou pomůckou k určení svého podtónu barevné typologie je vaše preference ve špercích. Jestli nosíte raději zlato, můžete se porozhlédnout v paletě barev pro teplý typ. Stříbro naopak evokuje chladné odstíny vhodné pro studený typ. Střídáte oba kovy a cítíte se v nich dobře? Pravděpodobně se řadíte na pomezí obou typů, a barvy na vlasy můžete vybírat ze široké škály odstínů.

Jaké barvy vlasů se hodí k letnímu typu?

Doporučujeme chladnější odstíny středně plavé až tmavě plavé. Vhodné barvy vlasů jsou také oříšková nebo světle hnědá. Rozhodně se vyvarujte tmavých barev a temných odstínů.

Jaké barvy vlasů se hodí k zimnímu typu?

Nejlépe padnou zimnímu typu syté, chladné odstíny červené. Ale také stříbrné, tmavě fialové, zelené, amarantové, kobaltové, bílé, modré v ledových barvách, růžové i černé.

Jak dlouho vydrží permanentní barva na vlasech?

Permanentní barva je navržena tak, aby vydržela déle než polopermanentní barvy na vlasy. Proniká více do vlasových vláken, čímž se barva uzamyká na delší dobu. V ideálním případě by permanentní barva na vlasy měla zůstat stejně zářivá jako v den barvení, přinejmenším do doby, než odrostou kořínky. U většiny vlasů to znamená, že mezi jednotlivými úpravami uplyne zpravidla šest až osm týdnů. Z naší široké nabídky vám doporučujeme zvolit profesionální kadeřnické barvy na vlasy od značek Nouvelle a Eslabondexx, které svými ochrannými efekty, dokonalejšímu rostlinnému komplexu a kosmetickým složkám nenarušují strukturu vlasu a vlasy zároveň hydratují.

Co je Demi permanentní barva na vlasy?

Milujete barvy, a proto si jimi toužíte oživit svůj look? Okouká se vám rychle stávající odstín vlasů? Jestli jste si odpověděli dvakrát ano, odpověď na vaše otázky také zní: demi-permanentní barva na vlasygeniální (ne)smývatelná barva na vlasy! Tyto prostředky k barvení vlasů většinou neobsahují amoniak, oproti tomu jsou obohaceny o vývojku, která jim umožňuje proniknout do vnější kutikuly vlasu. Díky této vlastnosti je schopna vydržet delší dobu než přeliv, ale ne tak dlouho jako permanentní varianty, protože zcela nepronikne do vlasového stvolu. S demi-permanentními barvami na vlasy můžete vyzkoušet řadu různých barev s minimálním poškozením a bez obav, že zůstanete příliš dlouho pouze u jedné barvy.

Jaký je rozdíl mezi barvou na vlasy a přelivem?

Hlavním rozdílem mezi barvou na vlasypřelivem je fakt, jak dlouho nová barva ve vašich vlasech vydrží. Barvy na vlasy jsou permanentní, zatímco přelivy – tonery vám propůjčí nový odstín jen dočasně.

A protože se tónovací barvy nevstřebávají do vlasového stvolu, molekuly barvy se nakonec vymývají šamponováním. Pokud se tónování aplikuje na poškozené, odbarvené nebo lámavé vlasy, pórovitost pramenů umožňuje barvě vstřebat se hlouběji a vydržet déle. Pro rovnoměrné krytí je třeba tónování opakovat každé dva až čtyři týdny.

PULS Tip!

Vystavení vlasů chemickým procesům a používání tepelných stylingových nástrojů může způsobit, že se vlasy stanou poréznějšími, což ovlivňuje absorpci barvy. Používejte revitalizační olejovou lázeň k ochraně a regeneraci namáhaných vlasů.