Užijte si vlasy bez zacuchání!

Péče o vlasy zahrnuje také pravidelné česání. Proč je tak důležité česat si vlasy a čím je česat, abychom je spíše nepoškodili? Shrnuli jsme pro vás tipy na péči o vlasy bez zacuchání.

Co vlasům škodí?

Existuje mnoho faktorů, které mohou vlasy poškodit a způsobit jejich zničení. Jedním z nejběžnějších je používání agresivních chemikálií, které jsou obsaženy v některých šamponech i stylingových přípravcích a oslabují vlasová vlákna.

Dalším faktorem v pořadí je přehnané fénování, žehlení vlasů nebo kulmování. Vlasy těmito estetickými úpravami slábnou a jsou náchylnější k lámání, třepení a cuchání. V neposlední řadě pak samotné česání, pokud své kadeře kartáčujete příliš často nebo nesprávným hřebenem, velmi často ztrácí na kvalitě a kráse.

Česání: Základy péče o vlasy

Krásné vlasy jsou korunou krásy, ale péče o ně bývá často náročnější, než se zdá. Alfou a omegou je pochopit, jaký typ vlasů máte a vybrat si kvalitní produkty i prostředky. Začněte u vlasové kosmetiky a vsaďte na šampon, kondicionér i masku na vlasy, a polovinu úspěchu ke zdravě vypadajícím vlasům máte za sebou. Obzvlášť pak kondicionér pomáhá vlasy změkčit a usnadňuje jejich rozčesávání.

Vlasy česejte od konečků a postupně se přesuňte ke kořínkům. Tímto způsobem minimalizujete poškození vlasů a snižujete riziko zacuchání. A i výběr speciálního hřebenu nebo kartáče podle typu vlasů je nezbytný pro základní péči o vaše vlasy. U jemných vlasů zvolte hřeben s jemnými zuby nebo plochý kartáč, zatímco pro husté vlasy doporučujeme kulatý kartáč s přírodními nebo kombinovanými štětinami.

Česat nebo nečesat mokré vlasy?

Obecně se doporučuje mokré vlasy nečesat, protože jsou náchylnější k lámání a celkovému poškození. Pokud je to možné, nechte vlasy přirozeně uschnout nebo použijte fén na nízkou teplotu k jejich prosušení. A pokud je nezbytné mokré vlasy pročísnout, použijte hřeben se širokými zuby a češte vlasy opatrně a pomalu, abyste minimalizovali jejich poškození.

Hřeben, nebo kartáč? Vybírejte podle typu vlasů!

Správné česání pomáhá udržovat vlasy zdravé a lesklé. Snažte se být při česaní vlasů, co nejjemnější a zacuchané je nervat silou. Až když zbavíte vlasy všech uzlů, pročešete důkladně i pokožku hlavy. Před česáním je vhodné použít i vlasové sérum, které vlasy podpoří a posílí.

Velkými pomocníky pro všechny typy vlasů jsou kartáče Tangle Teezer a D-Méli-Mélo, jejichž štětiny se přizpůsobí každému zacuchanému místu, aniž by vlasy poškodily a účinně masírují i pokožku hlavy.

U kudrnatých a vlnitých vlasů sáhněte po hřebenu se širokými zuby a většími mezerami, které jsou z pružných odolných materiálů. A na vlasy namáhané tepelnou úpravou jsou správnou volbou kartáče s děrovaným tělem a nyonovými štětinami, které je zároveň chrání před třepením.

Už víte, co použít na rozčesávání vlasů?