Jak správně pečovat o kudrnaté vlasy?

Kudrnaté vlasy vypadají nádherně, ale péče o ně je opravdovou výzvou. Jak o ně správně pečovat?

Kudrnaté vlasy jako fenomén doby…

Je zřejmé že, co je atraktivní pro jednoho, nemusí být atraktivní pro druhého. Muži upřednostňují u žen různé styly a každé ženě vyhovuje něco jiného podle její osobnosti. Přiznejme si ale, která z vás nikdy netoužila po kudrnatých vlasech?

Inspirujte se tipy, jak správně pečovat o lokny a vlny

Jsou zábavné a sexy, ale jen když vypadají zdravě a mají správný střih, se kterým vám nejlépe poradí vaše kadeřnice či kadeřník.

Kudrnatým vlasům, vlnitým vlasům, loknám, vlnám, kudrlinám se nejvíce zavděčíte užíváním správného šamponu s vyživujícím složením, který jim udrží pružnost. Jedenkrát týdně použijte masku na vlasy, která eliminuje jejich krepatění a vyživí i pokožku hlavy.

Jak zachránit zničené vlnité vlasy?

Vzhledem k tomu, že kudrnaté vlasy vyžadují hydrataci více než jiné typy vlasů, mohly by být vysušené díky nesprávné péči tradiční vlasovou kosmetikou i stylingovými produkty, které jste byly zvyklé doposud používat. Je proto ideální sáhnout po hloubkovém kondicionéru přímo určeném na kudrnaté vlasy a navrátit svým pramenům pořádnou dávku vlhkosti. Hloubkové hydratace se nemusíte obávat a aplikujte ji vždy poté, co se rozhodnete své kadeře umýt. Kondicionér nanášejte pouze na konečky vlasů a do délek a před opláchnutím nechte chvíli působit.

Po ručníkem jemně prosušených vlasů se ideálně vyhněte foukání a nechte je přirozeně schnout. A pokud přeci jen budete muset sáhnout po fénu, nastříkejte rovnoměrně na vlasy ochranný sprej před teplem a použijte fén s difuzérem, který rozdělí teplo a vlasy se horkem méně poškozují.

Jak zkrotit divoké vlny?

Pokud máte od přírody kudrnaté vlasy nebo volně vlnité s objemem, který ostatní mohou jen závidět, ale ne vždy si víte rady s jejich finálním stylingem, mámě pro vás pár tipů, jak je zkrotit.

Kudrnaté vlasy mají tendenci se snadno zacuchávat a jejich rozčesávaní by tedy mělo být důkladnější a hlavně šetrné, aby nedocházelo k polámání kadeří. Jednoduchým pravidlem je používat hřeben s širokými zuby i většími mezerami a nikdy nerozčesávat kudrnaté vlasy nasucho, abyste dosáhly nejlepších výsledků. Pro masáž pokožky hlavy a dokonalé rozčesání po celé jejich délce jsou pak ideální ploché kartáče s kombinací kančích a nylonových štětin, které zabraňují i nežádoucímu poletování vlasů.

K finální úpravě pak postačí nanést do ještě vlhkých vlasů speciálně vyvinutý tvarovací krém, fixační sprej nebo stylingový vlasový olej na závěr, díky nimž budou vaše kudrliny neodolatelné každý nový den.

Z nabídky našeho e-shopu či osobní návštěvou v kamenné prodejně vám rádi doporučíme tu nejideálnější vlasovou kosmetiku pro kudrnaté vlasy a pro ty z vás, kterým příroda kadeře nenadělila, a přesto je toužíte ve svých vlasech vyzkoušet, máme tip na lehký fixační sprej s mořskou solí od značky Nouvelle pro docílení ležérních vln plných objemu.