Nejen ženy, ale i muži mají své dny!

Péče o vlasy zdaleka už není výsadou jen žen a dívek, tento trend se dostal i do pánských řad. Proto je i pro ně důležité umět se orientovat v nabídce kadeřnických služeb a produktů, jenž péči o ně zjednoduší a zpříjemní. Nejen ženy, ale i muži mají své dny!

Jak pečovat o pánské vlasy?

Vhodně zvolenými pomůckami, například pořízením strojku na vlasy či profi kadeřnických nůžek, můžete podpořit svůj styl a upravovat si svůj střih i v pohodlí domova v případě, že nestíháte pravidelně navštěvovat svého kadeřníka. Pro pečlivější úpravu kštice je však práce zkušeného odborníka nenahraditelná, ale udržovat své vlasy v neustálé kondici a zdravé je práce hlavně na vás. A my vám poradíme, jak na to.

Manuál pro muže: Jak na pěkné vlasy!

Muži pečující o své vlasy vyhledávají především účinné a praktické tipy. Jedním z nich je pravidelné, byť ne každodenní mytí vlasů a používání kondicionéru. Možná jste si mysleli, že je zdravé si vlasy mýt každý den. V tomto případě je opak pravdou, daleko vhodnější je mýt si vlasy 2 až 3krát týdně, jelikož časté mytí zbavuje pokožku hlavy přirozené ochranné vrstvy a způsobuje lámání a krepatění vlasů.

Šampon a kondicionér volte pečlivě, nejlépe bez sulfátů a silikonů, které vlasové struktuře nesvědčí, vysušují ji a zanechávají vlasy matné. Mytí vlasů samozřejmě přizpůsobte svému životnímu stylu, pracovnímu prostředí nebo fyzickým aktivitám. Součástí péče o vlasy je rovněž pečlivý výběr lichotivého střihu k danému obličeji.

I muži mají své dny! Které to jsou?

V kalendáři lze najít kde co, věděli jste však, že i muži mají své dny, kdy mohou slavit? Řeč je například o Dni otců, který připadá na třetí neděli v červnu nebo o Mezinárodním dni mužů, který se každoročně oslavuje právě v listopadu. Nevíme jak vy, ale my máme radost z každého dne, kdy se může slavit.

Mezinárodní den mužů: Chlapi, slavíte?

Mezinárodní den mužů byl ustanoven až v 90. letech a zdaleka ne všichni vědí, že se slaví 19.11. Možná byste svého gentlemana chtěla potěšit dárkem, který by byl zároveň praktický? Nebo se může stát, že si nevíte rady, čím byste svého oblíbeného muže obdarovali? Za nás mohou být vhodným dárkem výrobky vlasové kosmetiky Nouvelle Simply Man, které se při péči o vlasy vašich mužů stanou vítaným pomocníkem.

Movember: Co holit, co nechat být a proč?

V listopadu také probíhá mezinárodní charitativní genderově orientovaná akce Movember na podporu zvyšování povědomí o zdraví mužů. Název charity je odvozen ze dvou anglických slov: Moustache – knír a November – listopad. Jak je z názvu zřejmé, půjde zde o kníry, které si pánové v průběhu celého měsíce nechají narůst a tím demonstrují svoji podporu této charitativní akci. Cílem je upozornit na prevenci a včasnou detekci onemocnění varlat a prostaty.

Každoroční celosvětová akce Movember je patrná již zkraje listopadu, kdy se muži zcela oholí a do konce měsíce si nechají růst pouze knír. Na úpravu a zastřihování vousů i kníru je žádoucí vlastnit výkonný holicí strojek, břitvu nebo zastřihovač vousů, aby byla mužská tvář upravená a knír vynikl. Stejně tak je potřebná šetrná kosmetika, kterou pánové po holení ošetří svoji citlivou pokožku.

Ať už svého muže obdarujete čímkoliv, i třeba společnou procházkou, večeří v příjemné restauraci, návštěvou wellness nebo mu připravíte jeho zamilované jídlo a shlédnete spolu zápas oblíbeného sportovního klubu, buďte si jistá, že mu ve sváteční den určitě uděláte radost.

Nebojte se zazářit!