Barvy podzimu ve vlasech

Podzimní počasí je většinou velmi tmavé, ale jsou to právě barvy ve vašich vlasech, které mohou takovým sychravým dnům dodat úplně jiný šmrnc. Vkročte do podzimu stylově a nechte se inspirovat, o které barvy je největší zájem.

Která barva ovládne podzim?

S prvním zářím létu doslova odzvonilo, ve vzduchu je cítit podzim a příroda se barvami mění před očima. Tak co při tom šíleném tempu zářijových dnů osvěžit barvou i svůj zevnějšek? Tohle roční období nám přináší zemitou červenou, oranžovou, hnědou, žlutou a zelenou, konkrétně jejich odstíny, které budou na podzim převládat nejen v kadeřnických salonech, ale i v interiérovém designu a v šatnících.

Jaký odstín barvy vám bude slušet?

Podzimní barvy ovšem nesluší všem, proto je užitečné vyznat se v barevné typologii, která souvisí s tím, co by nám mohlo slušet a hlavně, jak se v tom sami cítíme. Jste světlý nebo tmavý typ? Ke světlým typům patří blondýnky, modroocí lidé nebo lidé se světlou pletí. Tmavovlásky a lidé s tmavším fototypem pleti se pak řadí k tmavým typům. Pokud jste zrzka, týká se vás speciální kolonka barevné typologie.

Barevná typologie: Jste jaro, léto, podzim nebo zima?

Barevná typologie se dále dělí podle ročních období, a to na jarní a letní typ, podzimní a zimní typ. Velmi zjednodušeně řečeno se pro jarní a podzimní typ hodí teplé barvy, pro letní a zimní typ studené barvy. Pozor si však dejte na extrémy, které mohou spíše uškodit.

JARO: Jarní typ má blond nebo plavé vlasy a světlé oči. Tomuto jemnému a něžnému typu bude nejlépe slušet paleta pastelových odstínů růžové, šedé a lososové, ale nemusí se zaleknout ani zlatých a měděných odstínů.

LÉTO: Letnímu typu se snědou pletí a plavými až tmavě hnědými vlasy budou slušet odstíny modré, stříbrné, šedé a fialové barvy.

PODZIM: K podzimnímu typu patří často rusovlásky, které mají citlivou pleť a výrazně modré nebo zelené oči. Podzimním kráskám nejvíce sluší zemité barvy.

ZIMA: Zimní typy mívají tmavé vlasy s modrými odlesky, jejich oči jsou často modré nebo černé či hnědé. Zimnímu typu nejvíce sednou kontrastní barvy jako je bílá, rudá nebo smaragdově zelená.

Jaký trend si vyberete?

Podzimní zemité barvy nejvíce sluší podzimnímu typu, ale ani ostatní se při vhodně zvoleném odstínu nemusí těchto barev vzdát. Vyberte si z naší palety krémových barev od Eslabondexx, které zahrnují letošní trendy od tmavě hnědé, oříškové, temně rudé až po krémovou blond nebo jemné světlé melíry tón v tónu vaší přirozené barvy vlasů. A nezapomínejte ani na to, že hra s odstíny jedné barvy a následná kvalitní péče o barvené vlasy jsou sázkou na jistotu.

Stále si nejste jista, jaký barevný typ reprezentujete? Toužíte po změně barvy vlasů, ale váháte, která vám bude nejvíce slušet? Nebojte se zeptat ve svém kadeřnickém salonu, kde vám s výběrem té pravé rádi poradí a osvěží tak i váš nový podzimní look.