Máte zničené vlasy po kulmování, žehlení a fénování?

Jsou to ideální pomocníci pro dokonalý styling, ale stalo se vám, že jsou vaše vlasy oslabené, konečky vlasů polámané, a že máte po kulmování, žehlení nebo fénování vlasy viditelně narušené? Na našem blogu se dozvíte, jak dostat zničené vlasy zpět do kondice!

Jak správně vybrat žehličku, kulmu i fén na vlasy?

Fény na vlasy, žehličky i kulmy jsou ideální tepelné stylingové nástroje pro to, aby vlasům poskytly požadovaný vzhled, ale jejich výběr a následné užívání může leckdy ovlivnit kvalitu vlasů. Investujte do těch, které se vám jen odvděčí.

Fén na vlasy

Pro rychlejší vysušení vybírejte fény s vysokým příkonem a nastavitelnou teplotou. Pro vlasy se sklonem ke krepatění je ideální pořídit profesionální fén s ionizační funkcí, a pokud jste majitelkou kudrnatých vlasů, volte fén s difuzérem.

Žehlička na vlasy

U žehliček na vlasy se zaměřte hlavně na materiál a velikost plochy. Mezi velmi šetrné patří žehličky s keramickými ploškami pro jemné vlasy, nebo žehličky s titanovými ploškami pro husté vlasy. Na našem e-shopu či v kamenné prodejně vám nabídneme také žehličky s keramicko – titanovými ploškami pro rovný i vlnitý styling, které zároveň zabraňují elektrizování vlasů. Kvalitní volbou pro vaše vlasy budou i žehličky s keramicko – turmalínovými ploškami, které vám zaručí rovnoměrné rozložení teploty a zanechávají vlasy hladké i přirozeně lesklé. Pokud jde o velikost plochy, úzké jsou vhodné ke tvarování kudrlin, širší pro narovnávání vlasů.

Kulma na vlasy

Stejně jako u žehliček hraje při výběru vhodné kulmy hlavní roli její průměr a povrchový materiál. Nejčastěji se vyrábějí kulmy keramické, které se hodí pro všechny typy vlasů. Kulmy s titanovým povrchem pro pevné a husté vlasy, kulmy s turmalínovým povrchem pro velmi jemné vlasy. Pro vytvoření nepravidelných vln sáhněte po klasických klešťových, pro dokonale pravidelné vlny jsou ideální volbou kulmy kónické. Pro drobné zvlnění nebo u krátkého sestřihu vlasů je důležitý úzký průměr loknovací hlavice, a naopak.

Co ovlivňuje kvalitu vlasů při používání fénu, kulmy i žehličky na vlasy?

Dá se říct, že fénování je pro vlasy nejméně zatěžující než kulmování, žehlení a užívání dalších horkých nástrojů, kde teplota hraje velkou roli a je vyšší než u většiny fénů. Zatímco se teplo u fénování neustále pohybuje a při použití difuzéru se dokonce množství a teplota přivedeného vzduchu vyrovnává a eliminuje tak rychlost vysoušení, u žehliček a kulem zůstává teplo delší dobu na jednom místě. To způsobuje vysoušení, lámání i roztřepené konečky vlasů, a proto je třeba vysokým teplotám předcházet správnou péčí o vlasy.

vlasové kosmetiky vám doporučujeme při každé tepelné úpravě použít přípravek Nouvelle Re:styling Heat Protector z naší nabídky, který vlasům zajistí účinnou ochranu před poničením vlivem tepla.

Fénování, kulmování, narovnávání vlasů: Jak zachránit poškozené vlasy?

Dostat teplem poškozené vlasy zpět do kondice může vyžadovat více času a práce. Naštěstí je ale možné vlasy oživit a my pro vás máme pár tipů, jak můžete začít.

I. Nechte si zkrátit konečky vlasů nebo zvolte radikální střih.

II. Tepelných nástrojů se nemusíte bát, ale v případě poškozených vlasů, omezte jejich používání na minimum. Také byste měli vědět, že by vaše vlasy měly být alespoň ze 75 % suché před fénováním a úplně suché před použitím nástrojů, jako jsou žehličky a kulmy.

III. Zkraťte dobu a snižte teplotu vysoušení, kulmování i narovnávání vlasů. Pomůže to nejen vlasům, ale i vlasové pokožce.

IV. Pořiďte si vhodný šampon a masku pro zničené vlasy a s jejich aplikací neváhejte 2-3 týdně. Pro porézní a teplem narušené vlasy doporučujeme řadu profesionální kosmetiky Nouvelle Double Effect, která díky výtažkům z chmele otáčivého vlasy dokonale regeneruje a vyživuje. Pro hydrataci suchých a lámavých vlasů tepelným vlivem je pak ideální řada vlasové kosmetiky Eslabondexx Restructuring, obsahující vysoký podíl proteinů a zázračného másla Bacuri.

V. Pokud jste přemýšleli o prodlužování vlasů, tak na to na chvíli zase zapomeňte, než vlasy dokonale neuzdravíte. Stejně tak na zažehlovací keratin, barvení, odbarvování, melíry i velké nánosy gelů, laků, tužidel a fixačních sprejů.

Přejeme vám krásné vlasy nejen na pohled, Puls.cz!