Jak správně namíchat barvu na vlasy?

Toužíte po změně barvy vlasů a chcete, aby byla dokonalá, i když si svou hřívu rozhodnete obarvit samy? Co od nové barvy očekáváte a jak ji správně namíchat, aby byl konečný výsledek jako od profesionála? Na co si dát při barvení pozor a jak pečovat o barvené vlasy? Připravili jsme si pro vás pár rad, jak na domácí barvení vlasů.

Co od nové barvy očekáváte?

Barevné odstíny vlasů se čím dál častěji vrací k přírodě a přirozeným barvám. Důraz je především kladen, aby vlasy zůstaly lesklé, zdravé a nevypadaly uměle. Než se rozhodnete pro nový odstín vlasů, zaměřte se na to, co od nové barvy vyžadujete. Bude to ztmavení, prosvětlení či zakrytí šedin a odrostu?

Jaký odstín barvy na vlasy se ke mně hodí?

Velmi důležité je umět sama sebe otipovat. Jste spíše studený nebo teplý typ? Pokud je tón vaší pokožky narůžovělý až bledý, pak vám více sednou popelavé, stříbrné, měsíční blond nebo světle hnědé barevné odstíny. Jako maximální kontrast změny pro studenější tón pleti je jasnou volbou havraní čerň. Pokud jste ale tmavší typ s přirozeným permanentním opálením, pak nenabarvíte vedle, když zvolíte tmavší odstíny hnědé, měděné, mahagonové, zlatavé, bronzové, červené i syté žluté a fialové.

Jak dlouho barva vydrží?

Barvy primárně rozdělujeme na smývatelné a permanentní. A jaký je v nich rozdíl? Postupně smývatelné barvy vydrží obvykle až 30 umytí, nemusíte řešit odrosty a barva se postupně vymyje. Pokud ale toužíte po dlouhotrvající změně prosvětlení, ztmavení či zakrytí šedin, vsaďte na barvy permanentní. Na kamenné prodejně i e-shopu Puls.cz vám nabízíme pestrou paletu kvalitních krémových barev od italských značek Eslabondexx a Nouvelle s výjimečnou trvanlivostí, posílením vlasové struktury a oslňujícím výsledkem intenzivně jasných barev s krásnými odlesky. Ve formě tónovacího krému s vyváženým podílem vitamínu pro vaše vlasy se můžete rozhodnout i pro variantu Eslabondexx Toner nebo odstíny s metalickým nádechem a vysokým leskem od Nouvelle Metallum.

Jak namíchat barvu na vlasy?

Barvu na vlasy už máte a co k ní budete potřebovat? Příbalový leták v prvním kroku, kde se dozvíte, v jakém poměru barvu namíchat, jak ji správně aplikovat a jak dlouho ji nechat působit pro dokonalý výsledek z domácího barvení. V druhém kroku vyvíječ, který v předepsaném poměru s barvou mícháte, aby vám vznikl vytoužený odstín barvy na vlasy. Shlédněte širokou nabídku profesionálních oxidantů Nouvelle a Eslabondexx, které jsou šetrné k vlasům i pokožce hlavy a jistě ocenitelná pro vás bude i jejich příjemná parfemace. Barvu doporučujeme oživovat vždy po 1,5 až 2 měsících na odrostlé části u kořínků a následně v kratší době po celé délce vlasů až ke konečkům.

Jak pečovat o barvené vlasy?

Všichni se shodneme, že barvení vlasů či jakýkoliv chemický proces vlasy vysušuje, proto je velmi důležitá péče o ně po každém barvení v podobě vlasové výživy, šamponů, ochranných kúr i masek, určených speciálně na barvené vlasy. Z nabídky od puls.cz je ideální volbou vlasová kosmetika z řady Nouvelle Color Glow, která chrání a prodlužuje trvanlivost barvy a dodává vlasům maximální výživu, lesk i hebkost.

Užijte si dokonalý pocit z nové barvy vlasů!