Jak dodat jemným vlasům objem?

Jste majitelkou jemných vlasů bez objemu? To, jaké vlasy nám narostou, neovlivníme, ale můžeme ovlivnit způsob, jak s nimi budeme zacházet. Připravili jsme pro vás tipy, jak dodat jemným vlasům objem.

Máte jemné vlasy? Poradíme vám, jak o ně pečovat!

Mít jemné vlasy je jako vlastnit kašmírový svetr. Jsou požehnáním i prokletím, jsou jemné i hedvábné na dotek, ale nesprávná péče může vést k jejich natahování a lámání. A i když se může zdát, že dosáhnout iluze hustých vlasů je nesplnitelný úkol, je to možné díky správnému střihu, stylingovým technikám, produktům péče o jemné vlasy a změně životního stylu.

Jemné vlasy: Jak na objem?

Když máte jemné vlasy, je lákavé sáhnout po produktech, které slibují zvětšení objemu. Daleko důležitější je sáhnout po těch správných. Většinou se jedná o kombinaci šamponu a kondicionéru, které vlasy nezatěžují a nezanechávají je zplihlé. Pečlivě vybraná dvojice vytváří dokonalý základ pro objem vlasů, pomáhá jemné vlasy šetrně čistit a rozčesávat. Pokud jde o kondicionér, ujistěte se, že přípravek aplikujete na střed a konečky vlasů. Používání kondicionéru na pokožku hlavy může vést k nadměrnému maštění a nulovému efektu.

Současně jim můžete dodat objem nanesením speciálních sprejů a pudrů pro dodání objemu, použitím pěnové substance na vlhké vlasy a v neposlední řadě také pozměnit techniku fénování. Doporučujeme fénovat jemné vlasy přes kulatý kartáč a zespodu, abyste vlasům dodali na objemu a minimalizovali jejich poškození.

NÁŠ TIP:

Objem! Objem! Objem!

Důležitým krokem při výběru vlasové kosmetiky pro jemné vlasy je určit, zda jsou vaše vlasy mastné nebo suché, a podle toho zvolit složení šamponu. Šampon pro jemné mastné vlasy šetrně odstraní přebytečnou mastnotu, šampon pro jemné suché vlasy je naopak hydratuje. Pokud máte mastné vlasy, budete je pravděpodobně potřebovat mýt šamponem každý den. Pokud jsou vaše vlasy suché, není nutné je mýt tak často. Skvělým pomocníkem může být také suchý šampon, který nanášejte ke kořínkům vlasů. Suché šampony nejenže absorbují přebytečný olej, nečistoty a zápach, ale také pomáhají zvětšit objem jemných vlasů.

NÁŠ TIP: