Jak vybrat nůžky na vlasy?

Stříháte se doma sami nebo navštěvujete odborníky v oboru? Profesionální kadeřnice a kadeřníci vědí, že bez kvalitních kadeřnických nůžek nelze vytvořit efektivní účes ani výběr nůžek podceňovat. Jak vybrat nůžky na vlasy? Co je při výběru důležité? PULS vám přináší tipy, jak správně vybrat kadeřnické nůžky.

Jak správně vybrat kadeřnické nůžky?

Zkušené kadeřnice a kadeřníci musí vlastnit nejenom talent, zručnost a kreativitu, ale také kvalitní kadeřnické potřeby a vlasovou kosmetiku, se nimiž dosáhnou oslnivý výsledek u klientů. Proto jsou profesionální kadeřnické nůžky na vlasy nedílnou součástí každého profesionála v oboru. Jak ale vybrat ty správné a na co si dát pozor?

Jaké zvolit kadeřnické nůžky?

V kadeřnickém řemeslu se nůžky na vlasy rozdělují na tři základní typy, přičemž se všechny vyrábí jak v provedení pro praváky, tak i nůžky pro leváky.

Kadeřnické klasické nůžky mají hladké oboustranné ostří a používají se pro klouzavou techniku střihu. Jsou skvělé pro nenáročné střihy, moderní účesy a patří mezi základní nůžky, bez kterých se neobejdete.

Kadeřnické efilační nůžky jsou specializovanější nůžky vhodné pro prostříhávání, stylový střapatý efekt nebo vzdušný styl účesu. Vybírat můžete mezi 2 typy, které mají jedno ostří hladké a druhé zoubkované nebo ostří oboustranně zoubkované pro rozmanitější použití.

Kadeřnické nůžky s mikrozoubky jsou ideální volbou pro všechny začátečníky, kteří touží vytvořit rovný střih díky upravenému ostří.

Kadeřnické nástroje a pomůcky

V kadeřnických salónech jsou nejdůležitějším nástrojem nůžky. Během vytváření jednoho účesu se ostří nůžek otevře a zavře až tisíc krát, proto vsaďte hlavně na kvalitu. Při výběru nůžek na vlasy věnujte pozornost materiálu, ze kterého jsou nůžky vyrobeny. Ideální volbou bude vysoce hodnotná nerezová ocel. Pozor si dejte i na ergonomii. Nůžky vám musí být příjemné na uchopení, nesmí sklouzávat ani tlačit. U profesionálních nůžek je velmi důležitý středový šroub, kterým se dá plynule regulovat síla přítlaku ostří, jež se v průběhu používání mění.

Nůžky na vlasy: Jaguar Solingen

V roce 1932 založil Kurt Schmidt v německém nožířském městě Solingenu továrnu na ocelové výrobky Kurt Schmidt KG. Název Jaguar byl zaregistrován koncem 60. let jako obchodní značka pro kadeřnické nůžky a krátce na to se také stal názvem společnosti. Tento název odráží specializaci ve výrobě nůžek a intenzivně pracuje na jejich inovaci. Dnes jsou kadeřnické nůžky Jaguar Solingen velmi oblíbenou značkou u profesionálů nejen na českém trhu, ale i v ostatních zemích světa.

Kde koupit kadeřnické nůžky?

Nedělejte kompromisy a vyberte si kvalitní kadeřnické nůžky značky Jaguar Solingen na e-shopu Puls.cz nebo navštivte naši specializovanou kamennou prodejnu v Praze, kde vám s výběrem poradí náš proškolený personál.