Vypadávání vlasů: Jak si zachovat krásné vlasy i po porodu?

Během těhotenství si kvalitu vlasů nemůžete vynachválit a pár měsíců po porodu dojde k jejich hromadnému vypadávání a náhlým změnám? Co způsobuje vypadávání vlasů a jak si zachovat krásné vlasy i po porodu? Poradíme vám, co si dopřát a jak předcházet vypadávání vlasů již v těhotenství.

Co je příčinou vypadávání vlasů po porodu?

S vypadáváním vlasů po porodu se setkává mnoho žen a v odlišné míře. Není důvod hned panikařit, ve většině případů jde o přirozený biologický proces, který vyvolává změna hladiny hormonů. Během těhotenství produkuje ženské tělo velké množství progesteronu a estrogenu, což má vliv na rychlý růst vlasů, které jsou navíc lesklejší, pevnější a husté na pohled. Naopak po porodu se začíná hladina hormonů vyrovnávat, růst vlasů se zpomaluje a dochází k rychlému vypadání vlasů, které se díky vyšší hladině hormonů držely déle při životě. Obvyklá a zdravá tolerance padání vlasů po porodu je zhruba 3 měsíce a může být doprovázena i dalšími změnami jako je tvorba lupů, nadměrné maštění vlasů i dehydratace vlasů, která způsobuje suchou až svědivou pokožku hlavy.

Jak si zachovat krásné vlasy po porodu?

Nejlepší obranou je prevence a začít s ní můžete již v těhotenství. Jak na to? Pravidelné doplňování vitamínů i minerálů, kvalitní spánek, minimalizace stresu, omezení vlasového stylingu a správně zvolená vlasová kosmetika jsou důležité faktory k předcházení vypadávání vlasů v nadměrné míře nejen během těhotenství, ale hlavně po porodu.

Vlasová kosmetika s vitamíny: Jak na vlasy po porodu?

Trápí vás vypadávání vlasů? Máme pro vás řešení v podobě Nouvelle Kapillixine, komplexní řady k ozdravení vlasové pokožky. Nechte se inspirovat vlasovou kosmetikou z online shopu www.puls.cz nebo navštivte naši kamennou prodejnu v Praze, kde vám proškolený personál poradí optimální řešení proti padání vlasů.

Zdravé a krásné vlasy po porodu: Tipy od puls.cz!

Šampón na vlasy Nouvelle Kapillixine Energy Care pomáhá předcházet vypadávání vlasů. Jeho citlivé složení zajišťuje příjemný pocit pohody na pokožce hlavy. Zejména se doporučuje pro vypadávání vlasů nebo pro zabránění další ztrátě po prvních známkách vypadávání.

Tento vlasům prospěšný šampón obsahuje výtažek z červeného ženšenu, který zvyšuje hloubku a rozměr folikulů a pomáhá vlasům zesílit a upevnit se. Dále obsahuje vitamín E, antioxidant, který je prvotřídní ochranou pro buněčné i intracelulární membrány a aminokyselinovou směs, vytvářející protein, který vlasy zvlhčuje, posiluje strukturu a obnovuje hustotu vlasů.

Šampón naneste rovnoměrně na vlasy a pokožku hlavy. Jemně masírujte a poté opláchněte, takto opakujte a nechte vždy působit 2 až 3 minuty. Na závěr důkladně vlasy opláchněte, vysušte přebytečnou vodu a můžete aplikovat kúru pomocí speciálních ampulek Nouvelle Kapillixine Control Drops nebo ampulek Nouvelle Kapillixine Control Ultra Drops. Ampule stimulují mikrocirkulaci a normalizují životní cyklus vlasů díky rostlinným derivátům s posílením a restrukturalizací vlasů. Jemně a rovnoměrně se masírují do pokožky hlavy a již se neoplachují.

Každodenní správná péče o vlasy během těhotenství i po porodu dokáže s vlasy udělat doslova zázraky!

Svěřte se nám, váš puls.cz