Tipy a triky pro zimní péči o vlasy

Venkovní teploty stále výrazněji klesají a vy si nyní všímáte, že společně s nimi klesá i kvalita a pevnost vašich vlasů? To je bohužel v zimním období skutečnost, s níž se potýká většina z nás. Ačkoliv je to problém velmi častý, není zdaleka neřešitelný! Čtěte dále a dozvíte se nejlepší tipy a triky pro zimní péči o vlasy od PULS PRAHA!

Co vaše vlasy v zimě (ne)potřebují?

Jedním z hlavních důvodů, proč vlasy v zimě strádají a vypadají unaveně, jsou velmi nízké, a naopak vysoké teploty. Neustálé přecházení mezi venkem a vnitřkem společně se suchým zimním vzduchem naše vlasy vysušuje a vysušené vlasy jsou pak náchylnější k lámavosti.
Dalším faktorem ovlivňující kvalitu vlasů je nošení čepic, šál nebo čelenek. Vše zmíněné totiž vyvolává statickou elektřinu, která je tím silnější, čím poškozenější vlasy jsou. A jakýkoliv pokus o „zkrocení“ různě stojících vlasů je pochopitelně může polámat a roztřepit ještě více.

Jak mít v zimě krásné vlasy?

Nejefektivnějším řešením zmíněného vysušení u vlasů je přirozeně hydratace. Snadným způsobem, jak hydratovat unavené vlasy, je aplikace vyživujícího vlasového oleje. Mezi naše oblíbené patří ten od značky ESLABONDEXX z řady Restructuring, který vlasy krásně oživí a zamezuje roztřepení a lámání konečků!
Chcete-li svým vlasům poskytnout celkovou ochranu, doporučujeme zahrnout do běžné péče i další produkty z této řady, jako například restrukturalizační šampon bohatý na vitamíny a proteiny, obohacený máslem Bacuri, nebo vyživující masku ESLABONDEXX Ultra Restructuring na velmi poškozené a suché vlasy.

Osvědčené triky pro zimní péči o vlasy

Pokud patříte mezi ty, kteří hledají ryze přírodní cestu, jak udržet své vlasy v zimě zdravé a krásné, tak i pro vás máme připravených pár užitečných tipů! Věděli jste například, že ze základních surovin, jako je olivový olej, citron a rozpustná káva se dá připravit vyživující maska na suché a roztřepené vlasy?

I léčivá síla bylinek může chránit vlasy před poškozením. Například obyčejný odvar z lípy, kdy nám bude stačit zhruba 50 gramů na jeden litr vody, vlasy krásně zjemní a dodá jim ztracený lesk! Obecně platí, že přírodní oleje, jako je kokosový, ARGANOVÝ nebo olivový, vlasy hloubkově hydratují a určitě není na škodu si z nich udělat před každým mytím vlasů jednoduchý zábal.

Doufáme, že se díky našim radám, a především díky kvalitním produktům budete moct těšit krásným a zdravým vlasům po celý rok!