Movember: Měsíc knírů se blíží!

Blíží se Movember, měsíc velkolepých knírů, a s ním i naše testosteronem nabité řádky, které nadchnou i ty jemnější polovičky. Co je Movember, proč vznikl a jak na dokonalý knír? Jdeme na to!

Význam Movemberu, měsíce nepřehlédnutelných knírků

Tato celosvětová akce připadá každoročně na měsíc listopad, kdy se na jeho začátku muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek na podporu boje proti rakovině prostaty, která trápí čím dál víc mužské populace. Svátek Movember tak vznikl za účelem zvyšovat povědomí o zdraví mužů a tím přimět více mužů i k preventivním prohlídkám. Jeho název je pak odvozen ze dvou anglických slov, a to MOustache = knír a moVEMBER = listopad.

Styly pro úpravu vousů

Bývaly doby, kdy vousy byly úplné tabu. Moderní doba však těmto trendům přeje a vám si stačí vybrat jen správný styl, který vašemu obličeji sedne. Bude to dohladka oholená tvář, strniště, nebo mužnost ukrytá v moderním plnovousu, bradce či stylovém knírku?

Movember měsíc knírů se blíží

Typy knírů

Proč vlastně nezkusit něco nového, o to víc, když oslavujeme svátek knírů? Vytvarujte si třeba kultovní klasický knír, který bude jemně kopírovat váš horní ret nebo budete odvážnější a rovnou vsadíte na výstižný knír ve tvaru véčka či podkovy?

movember mesic kniru se blizi

                                                                *zdroj: movember.com

Jak na dokonalý knír?

Na dokonalý knír jedině s dokonalým vybavením! Z naší nabídky na puls.cz vám doporučujeme zvolit víceúčelový Strojek Ultron 4v1, zastřihovací strojek kombinovaný s nůžkami, se kterým si pohodlně vytvarujete hned několik typů knírů, ale umožní zastřihnout i vlasy, vousy a chloupky na těle. Jeho výkonná baterie zajistí až 120 minut provozu na jedno hodinové nabití. Součástí jsou i 3 nástavce, čistící kartáček a olejíček.

Jak náležitě pečovat o vousy a knír?

Nechat si narůst vousy a udržovat je čisté i zdravé je opravdovou zkouškou trpělivosti. Ale aby vypadaly co nejlépe a byly hladké i na dotek je potřeba o ně od základu správně pečovat. Začněte výběrem šampónu určeného speciálně na vousy, který bude udržovat vousy i pleť hydratované. K další hydrataci a výživě slouží balzámy a oleje na vousy, které chrání hlavně pokožku tváře před svěděním a podrážděním, ale také příjemně voní pod nosem. Nejen přípravky na vousy, ale také česání či kartáčování po celé jejich délce, je velmi důležité, aby se podpořil jejich zdravý růst. K finálnímu stylingu pro tvarování vousů i knírků pak poslouží speciální vosky.

Všichni muži světa, nechte pod nosem něco pro dobrou věc!