Letní péče o vlasy

Léto je synonymem tepla, slunce, relaxu i lenošení. Přímé sluneční paprsky, chlorovaná voda i mořská sůl, zkrátka vše, co na létu tolik milujete, může vaše vlasy poškodit mnohem víc než mráz v zimě. Co potřebují vaše vlasy, aby zůstaly ve skvělé kondici i během parných letních dnů? Vsaďte na pravidla letní péče o vlasy a odměnou vám bude okouzlující hříva jako po celý rok.

Jak pečovat o vlasy v létě?

Léto je skvělé období, ale pro naše vlasy a pokožku hlavy velmi náročné. Proto je velmi důležité věnovat jim dostatečnou péči a nenechat si je poškodit sluncem, mořskou ani bazénovou vodou.

LÉTO S NOVÝM STŘIHEM – ještě, než spadnete do módu „dovolená“ navštivte svého kadeřníka a nechte si zastřihnout roztřepené konečky vlasů, husté vlasy prostříhat nebo zkuste odvážnou změnu a osvěžte váš look krátkým letním trendy sestřihem.

POKRÝVKA HLAVY – pamatujte, že vlasy se opalovat nemusí, proto nejzákladnější prevencí před sluncem je pokrývka hlavy, kterou ochráníte vlasy před nadměrným vysoušením.

Vlasy v létě: Sluneční vlasová kosmetika

Máte pocit, že už jsou vaše vlasy křehké, krepaté či suché? Takové jsou nejčastější příznaky dehydratovaných vlasů vlivem slunečního záření a podceněné letní péče o vaše vlasy. Zkuste na své vlasy pravidelně aplikovat ochranné přípravky, které předchází poškození vlasů a vyzkoušejte třeba i náš oblíbený bezoplachový kondicionér Nouvelle Double Effect Nutri Foam, který obsahuje keratinové revitalizační výtažky z chmele otáčivého a vlasy perfektně vyživí i hydratuje.

HYDRATACE – v létě si vlasy oplachujte často ale velmi šetrně. Sázkou na jistotu bude volba hydratačního šampónu s Vitamínem E, který perfektně chrání vlasy před UV zářením a vhodného kondicionéru pro váš typ vlasů.

HLOUBKOVÁ REGENERACE – pro zdravé, krásné a vyživené vlasy je ideální i hloubková regenerační péče pomocí balzámů a masek. Takový relaxační rituál si dopřávejte alespoň jednou týdně s vhodnou maskou na vlasy, která vaše vlasy posílí a vyživí.

LETNÍ STYLING – obejdete se na chvíli bez svého fénu, kulmy i žehličky na vlasy? Když to jen trochu půjde, vyhýbejte se tepelnému stylingu v letních měsících a nechte své mokré vlasy, bez dalších vysokých teplot, volně proschnout. V případě, že je pro vás nemožné se vzdát technického vysoušení vlasů, používejte vlasové přípravky, které chrání před teplem fénu, žehličky i kulmy.

Tipy pro letní péči o vlasy

VLNITÉ VLASY – vlny k létu neodmyslitelně patří a my na ně také myslíme. Pro majitelky vlnitých či kudrnatých vlasů doporučujeme vyzkoušet lehký fixační sprej s mořskou solí, který vytvoří přirozeně divoké vlny, dodá na objemu a chrání před dehydratací ze slunečního záření.

BARVENÉ VLASY – jste majitelkou barvených nebo melírovaných vlasů? Pak není neznámou, že slunce v létě zesvětluje velmi často i barvu vlasů a vytváří tzv. vyšisovaný look bez lesku a energie. Sáhněte ještě včas po sluneční kosmetice na barvené vlasy z pečující řady Nouvelle Color Glow, která eliminuje žlutý efekt melírovaných vlasů a zajišťuje dlouhotrvající odstín u vlasů barvených.

Krásné léto s nepřehlédnutelnými vlasy vám přeje Puls.cz