Jaký zvolit hřeben na kudrnaté vlasy?

Je lepší hřeben nebo kartáč na kudrnaté vlasy? Jak se vyznat v kartáčích na vlasy? Čím správně česat kudrnaté vlasy? A jak vybrat ten správný hřeben, abyste byli s výsledkem spokojeni? Vítejte ve světě profesionálních kadeřnických potřeb, kde vás tentokrát zasvětíme do péče o kudrnaté vlasy?

Jak na krásné kudrliny?

Máte kudrnaté vlasy? Naučíme vás, jak o ně pečovat, jak je česat a jak je udržovat nejen elegantní, ale i uvolněné. Kudrnaté vlasy bývají pružnější, ale sušší než vlasy rovné. Nemastí se tolik jako rovné vlasy, jelikož nedoléhají na pokožku hlavy, ale jejich konečky bývají bez správné péče vysušené a křehké s tendencí se zacuchávat. Proto, než se rozhodnete pořídit si ideální kartáč na kudrnaté vlasy, zaměřte se i na vhodnou vlasovou kosmetiku pro kudrnaté vlasy.

Jak pečovat o kudrnaté vlasy?

Základní péče o kudrnaté vlasy stojí v profesionálních šamponech a kondicionérech, které vlasy nevysušují, ale vyživují a zvyšují jejich lesk. Z e-shopu puls.cz vám doporučujeme speciální šampon pro kudrnaté vlasy Nouvelle Curl Me Up s vysokým obsahem proteinů a panthenolu pro dokonalou regeneraci i pružnost. Pro oslnivý objem vln doporučujeme užívat dvoufázový kondicionér Nouvelle Re:styling Double Shot, který je vhodný na mokré, vlhké i suché vlasy.

Jak sušit kudrnaté vlasy?

Kudrnaté vlasy nechávejte po umytí volně uschnout. Přebytečnou vlhkost jemně vsákněte do ručníku ideálně tzv. turbanem, ale nikdy je netřete ručníkem. Třením se vlasy vysušují a i jejich následné rozčesávání nebude příjemné. A pokud je sušíte fénem, pak snižte stupeň teploty a intenzitu na minimum.

Čím česat kudrnaté vlasy?

Abyste se mohli pyšnit zdravými a lesklými vlasy, nestačí používat pouze pečující vlasovou kosmetiku, ale i kartáč nebo hřeben. Rozčesávání kudrnatých či vlnitých vlasů může být oříšek, ale pojďme se tomu podívat na vlásek. Pro kvalitní pročesání kudrnatých vlasů volte spíše kartáče s širokou oválnou plochou, která vlasy rozčeše šetrně, a to jak mokré, tak suché, ale zároveň i prokrví pokožku hlavy a zbaví hřívu vypadlých vlasů. Na e-shopu puls.cz nabízíme pestrý výběr kartáčů na vlasy, ale volbou číslo jedna je kartáč na vlasy Sinelco Decopad L, dřevěný oválný kartáč s kančími i nylonovými štětinami pro maximální efekt z rozčesávání.

Jak správně vybrat hřeben?

Jste-li majitelkou kudrnatých vlasů a chcete si vlasy vždy jen jemně rozčísnout, abyste si nepoškodila kudrliny, je pro vás ideální volbou dřevěný hřeben s velkými mezerami, vhodný pro všechny typy vlasů, obzvláště pak ty kudrnaté, jemné, vlnité a porézní. Jste to právě Vy? Pak musíte vlastnit antistatický Sinelco Herkules Magic Star 5660, nebo Sinelco Afro pro dokonalé počechrání vašich vln.

Tip na závěr?

Vlnité či kudrnaté vlasy rozčesávejte plochým kartáčem na vlasy nejlépe ještě vlhké, aby nedocházelo k jejím krepatění a elektrizování postupem za sucha.

Měla vlasy samou loknu jé-jeje, když vstoupila do é-shopu, jé-jeje!