Jaký má keratin význam pro vlasy?

Co je to keratin a jaký má význam pro vlasy? Proč používat vlasovou kosmetiku s keratinem a je keratinová péče pro vlasy opravdu tak prospěšná? Zjistěte více o účinku a výhodách keratinu ve vlasech na našem blogu.

Co je keratin?

Keratin je druh proteinu, který se vyskytuje v našich nehtech, pokožce a nejvíce ho máme ve vlasech, kde ovlivňuje jejich růst, sílu, pevnost i kvalitu. Je odpovědný i za to, zda máme vlasy kudrnaté nebo rovné. U kudrnatých vlasů je nerovnoměrně rozmístěn po délce vlasových váčků, to způsobuje růst vlasů v odlišných směrech a tím vznik kudrlin, kdežto u rovných vlasů je rozmístěn rovnoměrně.

Keratinový zázrak na vlasy

Pojďme si shrnout, jaké zásadní účinky má keratin na vlasy a proč v nich hraje tak podstatnou roli.

  • Zlepšuje vlasovou strukturu a ovlivňuje růst vlasu.
  • Zvyšuje pružnost a pevnost vlasu, čímž předchází jejich poškození.
  • Chrání vlasy před vnějšími vlivy a před extrémními teplotami.
  • Vlasy hydratuje a zároveň obnovuje jejich hebkost a lesk.

Kdy je vhodná vlasová kosmetika s keratinem?

Trápí vás suché, lámavé a poničené vlasy nadměrným fénováním, žehlením či kulmováním nebo po opakovaném barvení a melírování? Chraňte je a doplňte jim blahodárný keratin, protože pravděpodobně došlo k jeho narušení v důsledku dlouhodobé chemické i mechanické zátěže. Nejvyšší čas sáhnout po keratinové péči, která je vhodná pro všechny typy vlasů, aby vaše vlasy zůstaly plné života a zářily zdravím.

Vlasová kosmetika s obsahem keratinu

Kvalitní vlasová kosmetika s keratinem zřetelně ovlivňuje keratinovou strukturu vlasů, regeneruje a pomáhá udržovat vlasy zdravé. Pokud si jejich účinky chcete vyzkoušet, vybrali jsme pro vás naše bestsellery z řady vlasové kosmetiky Nouvelle Keratin, které navrací keratin suchým a lámavým vlasům, uhlazují vlasové vlákno a dodávají lesk.

Šampon na vlasy Nouvelle Keratin Deep Bath je velmi jemný čistící šampón, který navíc doplňuje přirozenou hladinu keratinu mezi zažehlovacími kúrami a prodlužuje samotný účinek léčby.

Kondicionér na vlasy Nouvelle Keratin Deep Bath s velkou dávkou keratinu hloubkově regeneruje, hydratuje, zpevňuje a posiluje strukturu poškozených vlasů s viditelným výsledkem.

Vlasový sprej Nouvelle Keratin Thermo Sprey s keratinem, jojobovým a arganovým olejem ochraňuje vlasy během fénování, kulmování či žehlení a dodává jim lesk.

Co je to zažehlovací keratin?

Jedná se o profesionální keratinovou péči, která dodává energii všem typům vlasů, zejména těm zkadeřeným a kudrnatým nebo poškozeným chemickými vlivy. Pečující produkt, umožňující vlnité, krepaté a nepoddajné vlasy narovnat bez poškození a navrátit jim zpět sílu a lesk. Ošetření keratinem probíhá zažehlováním pomocí tepla žehličky do vlasů, předem ošetřených speciálním čistícím šamponem, kde se rovnoměrně usadí po celé délce až ke konečkům a vlas se tak stane rovným. Po 3 až 4 měsících se doporučuje keratinovou kúru pravidelně opakovat, aby se kvalita vlasů zvyšovala. Pro takovou péči doporučujeme z naší nabídky produktů zažehlovací Keratin Rebuilding Smoothener z řady vlasové kosmetiky Nouvelle spolu s hloubkově čistícím šampónem Keratin Deep Primer, který vlasy dokonale připraví na zažehlení keratinu.

Máte suché a poškozené vlasy? Vsaďte na regenerační keratinovou péči!