Jaguar Solingen: Neodmyslitelný symbol kadeřnictví

Nůžky této značky by měly být nepochybně součástí arzenálu každého dobrého profesionála. Jaguar Solingen – neodmyslitelný symbol kadeřnictví.

Kadeřnické nůžky jako nedílná součást každého kadeřníka

Všimli jste si někdy, kolik pomůcek je kadeřníkovi k dispozici, aby byl schopen svým klientům dodat požadovaný vzhled? Ať už se v kadeřnickém salonu podíváte kamkoliv, všude uvidíte profesionální vlasovou kosmetiku i kadeřnické pomůcky. A nůžky jsou jednoznačně neoddělitelným nástrojem, který stylista potřebuje. Výběr toho správného typu profesionálních kadeřnických nůžek na stříhání vlasů je nesmírně důležitý pro zajištění přesnosti stříhání a také jako prevence poškození vlasů. Možná vás překvapí, kolik typů nůžek na stříhání vlasů existuje, protože každý typ je navržen k jiné střihové úpravě účesu.

Jaguar Solingen: Dokonalé ostří a vyváženost

Vlasy dodávají výraz tváři a padnoucí střih jim dokáže propůjčit rovnováhu a zdůraznit rysy v obličeji. Díky novému účesu budete vypadat trendy a mladistvě, což zcela jistě pozitivně ovlivní vaši osobnost a sebevědomí.

Pryč jsou doby, kdy byly trendy dlouhé rozpuštěné vlasy. Stylisté dnes nabízejí široké spektrum střihů a samotné stříhání vlasů je považováno za umění. Kadeřníci přicházejí na trh s výběrem trendy střihů, které mohou jejich klientům doslova změnit život.

V kadeřnickém světě je jméno Jaguar Solingen synonymem kvality a preciznosti. Společnost, jejíž historie sahá do počátku třicátých let 20. století, má za sebou bohatou minulost dlážděnou úspěchy v podobě inovativních patentů.

Klasické a efilační nůžky: Jaký je mezi nimi rozdíl?

V závislosti na stylu střihu, jehož chcete dosáhnout, může váš kadeřník použít jeden nebo všechny z následujících typů zastřihávacích nůžek.

Ztenčovací nůžky se od běžných výrazně liší, a to tak, že horní čepel má široce rozmístěné zuby, které odstraňují část vlasů, aniž by byl ovlivněn celkový styling účesu. Tento typ nůžek se používá pouze k úpravě silnější části vlasů. Na trhu jsou k dostání další modely ztenčovacích nůžek, a to nůžky pro úpravu textury účesu, které dokážou ostříhat až 70 procent vlasů pouze jedním nebo dvěma střihy. Mají kolem 25 zubů a nabízejí vynikající všestrannost, proto je lze použít k úpravě jakéhokoli typu vlasů.

Dalším typem jsou efilační nůžky, které zkušený stylista potřebuje k prostřihávání nebo ke špičkování vlasů. Efilační nůžky jsou ideální ke zvětšení objemu účesu nebo k vytvoření ostrého a střapatého efektu.

Základního střihu se dosáhne pomocí klasických nůžek, jež jsou podobné těm, které používáme doma. Jejich tvary a délky se mohou lišit v závislosti na požadované úrovni pohodlí a stylu, o který stylista usiluje. K úpravě pánských vlasů holič zvolí zastřihovač, který mu pomáhá kontrolovat délku vlasů a preciznost zastřižení.

Jak vybrat kadeřnické nůžky?

Někdy se lidé snaží si své vlasy ostříhat sami ve snaze definovat svůj vlastní styl. I když vám DIY účes může ušetřit spoustu peněz, je lepší se svěřit do rukou profesionála. Kvalita a konečná úprava daného účesu závisí na kvalitě nůžek, které kadeřník použije. Nůžky s tupou čepelí a podřadnou kvalitou nejenže nepříznivě ovlivní styling, ale také značně poškodí vaše vlasy. Kvalitní nástroj oproti tomu vydrží mnohem déle a nabízí lepší návratnost investice.

Důležitým krokem k výběru správného typu a velikosti kadeřnických nůžek je posouzení velikosti dlaně, aby vám nůžky dobře sedly. Druhým neméně podstatným krokem je finální volba střihu. Kadeřnické nůžky jsou delší než běžné nůžky, aby bylo možné jejich čepel zarovnat s okrajem hřebene a ostříhat velké množství vlasů naráz. Běžné nůžky se používají ke stříhání malých částí vlasů ve finální úpravě účesu.

Délka nůžek se měří od špičky čepele ke konci nejdelšího otvoru pro prst. Při určování vhodné velikosti nůžek zvažte délku své dlaně. V ideálním případě by měly břity nůžek přesahovat několik centimetrů za ukazováček. Délka nůžek začíná na 4,5 palce a trh nabízí variace v půl palcových krocích. Maximální délka může být až 6,5 palce.

Otvory na prsty by měly být dostatečně velké, abyste byli schopni prsty pohybovat a aby vám použití nůžek bylo pohodlné. Pokud zvolíte nůžky s malými otvory, můžete si způsobit mozoly či puchýře. Na druhou stranu, používáním nůžek s příliš velkými otvory nad nimi snadno ztratíte kontrolu a můžete ohrozit nejen sebe, ale také osobu, kterou stříháte. Při nákupu kvalitních nůžek na vlasy doporučujeme investovat dostatek času a úsilí k výběru takových, jaké jsou pro vás ideální.

K žádnému jinému nástroji si stylista nevybuduje individuálnější vztah. Zvolíte-li kadeřnické nůžky Jaguar Solingen, dostanete nástroj přizpůsobený vašim speciálním potřebám, oplývající vynikající ergonomií a dokonalou ostrostí břitů.