Hairstyling: Jak vybrat správný lak na vlasy?

Každá žena má odlišnou představu o dokonalém laku na vlasy, ale všechny se nakonec shodnou, že potřebují takového pomocníka, který jim umožní cítit se ve svém účesu skvěle. Pojďme se zaměřit na to, jak vybrat ten správný!

Jak vybrat lak na vlasy?

Abyste pro sebe našly ten nejlepší lak na vlasy, zvažte nejprve, jaký typ vlasů máte a jaký účes plánujete. Máte extra jemné vlasy a vidíte se s nádhernými plážovými vlnami nebo s roztomilým drdolem? Jste majitelkou hustých vlasů, které jste si vyžehlila a chcete, aby celý den zůstaly hladké jako zrcadlo? Zdobí vás nepoddajné kudrlinky, které byste ráda zkrotila? Poradíme vám, jaký lak na vlasy je nejlepší právě pro vás.

Co je dobré vědět o laku na vlasy?

Večírky, společenské události, plesová sezona, ale i pracovní schůzky nebo třeba jen posezení s přáteli v restauraci, na kterých chce každá žena vyniknout nejen výběrem outfitu, ale především krásným účesem. Ať už svěříte své kadeře do rukou zkušené kadeřnice nebo účes vytvoříte sama, vždy se hodí pomocník, díky němuž získá váš účes lesk a požadovanou pevnost. A co je potřeba znát, přijde-li na přetřes lak na vlasy?

Zejména je důležité si stanovit, k jakému účelu lak potřebujete a jaký účes plánujete. Jinak bude fungovat na rozevlátých vlnách a jinak na dokonale hladkém účesu s drdolem. Potřebujete účes zpevnit? Chcete vlasům dodat lesk a objem? Ráda byste univerzální lak na vlasy pro každodenní i slavnostnější použití? Z naší nabídky produktů vám můžeme doporučit ty z řady Nouvelle a Eslabondexx, které umožňují dokonalé zpevnění vašeho účesu, vlasy obohacují o vitamin B5, zanechávají vlasy lesklé a zbytečně je nezatěžují. V neposlední řadě se z vlasů snadno vyčesávají, což je pro další správnou péči klíčová vlastnost.

Jak si správně lakovat vlasy?

Vědět, jak správně aplikovat lak na vlasy, je poloviční úspěch. Přinášíme vám 3 jednoduché kroky, jak docílit přirozeného looku.

1.Lak aplikujte na čisté vlasy. Pro dosažení toho nejlepšího výsledku je nutné, aby vaše vlasy byly zbaveny mastnoty, nečistot nebo případně jiných pečujících přípravků na vlasy. Je nezbytné dopřát svým vlasům řádnou očistu šetrným šamponem a následně kondicionérem, který povrch vlasových vláken uhladí a připraví na následný styling.

2.Vlasy musí být suché. Nanášení laku na vlhké vlasy není dobrý nápad, budou těžké a slepené a se svým vytouženým účesem se můžete takřka ihned rozloučit. Pozor na samotné vysoušení, v žádném případě vlasy ručníkem nedrhněte. Třením se narušuje struktura vlasu, který by se mohl začít třepit. Přebytečnou vodu z vlasů ručníkem vymačkejte, anebo je po umytí na deset minut zabalte do suchého ručníku. Šetrná péče o mokré vlasy je prvním krokem k úspěchu.

3.Při aplikaci dodržte potřebnou vzdálenost ideálně 20 cm od svých vlasů, abyste na účes dostaly potřebné množství laku. Věnujte celému svému účesu pozornost, a pokuste se ho nalakovat rovnoměrně, abyste předešly nahromadění přípravku na jednom místě a slepení vlasů.

Lakování vlasů od A do Z

Víte, že lakem na vlasy lze nejen zafixovat finální vzhled vlasů, ale také laky dokážou vaše vlasy ochránit před nepříznivými vnějšími vlivy? Nadcházející zima spolu s mrazy, nošením čepic a čelenek, může strukturu vlasů narušit tím, že jsou křehčí, snadno se lámou a krepatí. Lak na vlasy je spolehlivým pomocníkem i v zimě, ať už před všudypřítomnou vzdušnou vlhkostí, větrem, chladným počasím a vysoušením vlasů a vlasové pokožky.

Z řady Nouvelle vám doporučujeme lak na vlasy Nouvelle Re:styling Eco Fixing, který vlasy chrání před vysokou vlhkostí a poskytne potřebnou ochranu i barveným vlasům. Větrné počasí snadno porazíte s extra silným lakem na vlasy Nouvelle Re:styling Rock Hard, který zpevní každý vlásek na svém místě, zároveň se ale snadno rozčesává.

Velmi důležitá je však celostní péče o vlasy a vlasovou pokožku. Dopřejte jim hlavně hydrataci i zjemnění díky leave-in kondicionérům, tedy bezoplachových, které se nanáší po mytí, do mokrých vlasů. Lak na vlasy by měl být pak jen pomyslným zlatým hřebem, který pozdvihne váš styl do nebeských výšin.